Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9 sa  realizuje z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra.

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci ŠŠI a OŠ OÚ. S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia základných a stredných škôl na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných základných škôl, ktorí nemajú aprobáciu na testované predmety. Na vybraných základných školách môže prebiehať pilotné overovanie testovacích nástrojov pre Testovanie 9.

Dôležité informácie pre deviatakov a ich rodičov

Čo je cieľom testovania 9?

Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.

Obsah testovania 9

Povolené pomôcky

• kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré alebo čierne guľôčkové pero.

Zakázané pomôcky

• mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Užitočné zdroje na prípravu k Testovanie 9-2017

Monitor9.sk je server pre všetkých deviatakov, ktorí sa rozhodli úspešne zvládnuť celoslovenské Testovanie 9!

Učebné deviatacké pomôcky

Deviatacké testy