ŠKD Sovíčatá

VNÚTORNÝ PORIADOK ŠKD

pri ZŠ Sládkovičova 10, Ružomberok

ŠKD je v prevádzke počas školského roka od 5.45 do 16.00 hod.

1. Deti sa do ŠKD zaraďujú spravidla na jeden školský rok. Prihlásiť ich možno v prvý deň príslušného školského roka na základe odovzdania vyplneného zápisného lístka zákonným zástupcom dieťaťa.
  2. Rozsah dennej dochádzky a spôsob odchodu z ŠKD uvedie rodič na zápisnom lístku. Prípadné zmeny v čase alebo spôsobe odchodu oznamuje rodič písomne.
  3. Deti sú do jednotlivých oddelení zaraďované podľa veku a do krúžkov podľa osobného záujmu.
  4. Za príchod dieťaťa do ranného oddelenia zodpovedajú rodičia. Príchod do tohto oddelenia je možný len do 7.30 (po 7.35 hod. deti odchádzajú do tried pod dohľadom vychovávateľky).
  5. Keďže oddelenia sú vytvorené z viacerých tried, príchod detí zabezpečujú učitelia, ktorí majú  s nimi poslednú vyučovaciu hodinu.
  6. Cudzím osobám bez písomného súhlasu rodičov dieťa nevydávame.
  7. Opustiť ŠKD bez povolenia vychovávateľky je neprípustné.
  8. Na obed chodia deti spoločne (výnimkou sú len tí, ktorí mali 6 vyučovacích hodín) a dodržiavajú hygienické návyky. Stravné lístky a odhlášky zabezpečujú rodičia.
  9. Za bezpečnosť detí v ŠKD zodpovedá vychovávateľka alebo zastupujúca osoba. Na začiatku školského roka musia byť deti oboznámené so školským poriadkom, vnútorným poriadkom ŠKD,  s BOZP, požiarnymi a dopravnými predpismi.
  10. V ŠKD sa dieťa správa slušne a kolektívne. Dodržiava školský poriadok a vnútorný poriadok ŠKD.
  11. V prípade úrazu poskytne vychovávateľka dieťaťu prvú pomoc, oznámi to vedeniu školy a informuje rodičov. Napíše záznam o školskom úraze.
  12. V ŠKD dieťa musí mať vlastné hygienické potreby (uterák, prezuvky), toaletný papier, papierové vreckovky. Odporúčame, aby malo veci na prezlečenie.
  13. Rodič je povinný dať dieťaťu potrebné oblečenie s prihliadnutím k počasiu.
  14. Vrchné ošatenie a školské aktovky si deti odkladajú na vyhradené miesto v ŠKD. Odporúčame, aby deti mali osobné veci označené.
  15. Deti šetria majetok ŠKD (hračky, zariadenie, knihy...) Ak niečo poškodia alebo zničia, rodičia  musia vec opraviť, nahradiť, alebo zaplatiť.
  16. Nosenie drahých a nebezpečných predmetov do ŠKD je zakázané.
  17. Poplatok za ŠKD je 10 € mesačne za jedno dieťa. Uhrádza sa počas šk. roka do 10. dňa v danom mesiaci. Je možné uhradiť za viac mesiacov naraz. Poplatok sa platí nezávisle od počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD. Ak rodič predloží doklady o hmotnej núdzi, poplatok neuhrádza.
  18. Nakoľko školský zákon zakazuje používanie mobilných telefónov v školských zariadeniach, platí tento zákaz aj pre ŠKD.

V Ružomberku, dňa 1.9.2020                                                                      Mgr. Marta Nechalová, riaditeľka školy