OZNAMY Tlačivá ŠKD Charakteristika ŠKD Sovíčatá Plán práce ŠKD pre šk. rok 2023/2024 Výchovný program ŠKD Pravidlá bezpečného školského klubu Vnútorný poriadok ŠKD Denný režim ŠKD Oddelenia ŠKD Aktivity 2023/2024 Aktivity 2022/2023 Aktivity 2021/2022 Letná prázdninová činnosť

ŠKD Sovíčatá

Vnútorný poriadok ŠKD

​​​​​

VNÚTORNÝ PORIADOK ŠKD

pri ZŠ Sládkovičova 10, Ružomberok

ŠKD je v prevádzke počas školského roka od 6.00 do 16.00 hod.

1.  Deti sa do ŠKD zaraďujú spravidla na jeden šk. rok. Prihlásiť ich možno v prvý deň  príslušného školského roka na základe odovzdania vyplneného zápisného lístka zákonným zástupcom dieťaťa.
  2. Rozsah dennej dochádzky a spôsob odchodu z ŠKD uvedie rodič na zápisnom lístku. Prípadné zmeny v čase alebo spôsobe odchodu oznamuje rodič písomne.
  3. Deti sú do jednotlivých oddelení zaraďované podľa veku a do krúžkov podľa osobného záujmu.
  4. Za príchod dieťaťa do ranného oddelenia zodpovedajú rodičia. Príchod do tohto oddelenia je možný len do 7.20 (po 7.25 hod. deti odchádzajú do tried pod dohľadom vychovávateľky).
  5. Keďže oddelenia sú vytvorené z viacerých tried, príchod detí zabezpečujú učitelia, ktorí majú s nimi poslednú vyučovaciu hodinu.
  6. Cudzím osobám bez písomného súhlasu rodičov dieťa nevydávame.
  7. Opustiť ŠKD bez povolenia vychovávateľky je neprípustné.
  8. Na obed chodia deti spoločne (výnimkou sú len tí, ktorí mali 6 vyučovacích hodín) a dodržiavajú  hygienické návyky. Prihlasovanie na stravu a odhlasovanie zo stravy zabezpečujú výhradne rodičia.
  9. Za bezpečnosť detí v ŠKD zodpovedá vychovávateľka alebo zastupujúca osoba. Na začiatku  šk. roka musia byť deti oboznámené so školským poriadkom, vnútorným poriadkom ŠKD, s BOZP, požiarnymi a dopravnými predpismi.
  10. V ŠKD sa dieťa správa slušne a kolektívne. Dodržiava školský poriadok a vnútorný poriadok ŠKD.
  11. V prípade úrazu poskytne vychovávateľka dieťaťu prvú pomoc, oznámi to vedeniu školy a informuje rodičov. Napíše záznam o školskom úraze.
  12. V ŠKD dieťa musí mať vlastné hygienické potreby (prezuvky), papierové vreckovky. Odporúčame, aby malo veci na prezlečenie.
  13. Rodič je povinný dať dieťaťu potrebné oblečenie s prihliadnutím k počasiu.
  14. Vrchné ošatenie a školské aktovky si deti odkladajú na vyhradené miesto v ŠKD. Odporúčame,  aby deti mali osobné veci označené.
  15. Deti šetria majetok ŠKD (hračky, zariadenie, knihy...) Ak niečo poškodia alebo zničia, rodičia musia vec opraviť, nahradiť, alebo zaplatiť.
  16. Nosenie drahých a nebezpečných predmetov do ŠKD je zakázané.
  17. Poplatok za ŠKD je 15 € mesačne za jedno dieťa. Uhrádza sa počas šk. roka do 10. dňa v danom mesiaci.  Je možné uhradiť za viac mesiacov naraz. Poplatok sa platí nezávisle od počtu dní, ktoré dieťa strávi  v ŠKD. Platí sa výhradne prevodom na účet: SK70 0900 0000 0050 7063 4167.
  18. Nakoľko školský poriadok zakazuje používanie mobilných telefónov v našej škole, platí tento zákaz aj pre ŠKD.

V Ružomberku, dňa 1.9.2023                                                                      Mgr. Marta Nechalová, riaditeľka školy