Vidieť svoje mesto z vtáčej perspektívy a pozorovať jesenné zmeny priamo v prírodnom prostredí bolo cieľom vlastivednej vychádzky detí z 3.A. Počasie v utorok prialo, deti sa tešili, pridali sa aj niektorí rodičia i jedna statočná stará mama a za 2 hodiny bol vrch Čebrať pokorený. Bohužiaľ, z výhľadu na mesto Ružomberok nebolo nič- bola teplotná inverzia. Nevadilo, pretože všetkého ďalšieho bolo neúrekom- húb, šmýkačiek z lístia, nádherných pavučín, ticha a pokoja v dušiach. No a pri pozeraní fotografií bolo híkania aj zo záberov „inverzie“.